България U19 и Турция U19 играят при резултат 1:1 в квалификациите

...

НА ЖИВО: България U19 1:1 Турция U19, два автогола във Варна

България U19 и Турция U19 играят при резултат 1:1  в квалификациите за Евро 2023. Двата отбора се изправят един против различен в финален мач от Група 2.. Към момента двата тима са с еднакъв брой точки и заемат първите две места. При победа през днешния ден родните “лъвчета ” сигурно се класират за идната фаза в шампионата, до момента в който при еднакъв или загуба ще се надяват на удобен процес в другия конфликт от нашата група сред Люксмебург и Азербайджан.

За идната фаза се класират първите два отбора от всяка група, както и най-хубавият трети от всичи групи.

Още в първата минута Златев обстрелва вратата на съперника, само че не откри задачата. Възпитаниците на Ангел Стойков продължиха да бъдат по-настоятелния отбор. В идващите минути домакините имаха още няколко удара към противниковата врата, само че без необикновен триумф.

Единствената по-добра обстановка за турския отбор пристигна в 29-ата минута, когато Бурак Инце получи правото да извърши директен свободен удар, само че и той не съумя да тормози български пазач.

Постепенно гостите изравниха играта и събитията се придвижиха най-вече в центъра на терена.

Няколко минути преди края на първата част Буюкшар имаше страхотна обстановка пред себе си, с цел да открие резултата, само че останал самичък против Пламен Андреев, стреля над вратата.

Красиан Колев също имаше късмет, стреляйки от далечна отдалеченост, само че вратарят на Турция не срещна компликации да услови топката.

LIVE / БЪЛГАРИЯ U19 - ТУРЦИЯ U19 1:1

1:0 АЙберк Карапо 67', 1:1 Тодор Павлов 70'

България : 12. Пламен Андреев, 6. Мартин Георгиев, 3. Тодор Павлов, 4. Росен Маринов, 14. Теодор Иванов, 22. Антоан Стоянов, 18. Нгуен До, 8. Асен Митков, 10. Крисиан Колев, 9. Борис Димитров, 7. Николай Златев

Селекционер: Ангел Стойков

Турция : 1. Йълмаз, 14. Ердем, 19. Ортакая, 18. Карапо, 2. Дагашан, 8. Сатимиш, 6. Акман, 3. Тинтиш, 10. Инце, 7. Бююкшаяр, 9. Йонал.

Селекционер: Али Надир Башкан